Lidé v garáži
OBCASNIKJednou jsem byl pozván na návštěvu k člověku žijícímu v garáži. Mohli za to vlastně tři věci - jednak mne má rád; jednak rád slouží druhým a jednak jsem opravář a jemu se poškodilo jedno důležité elektrické zařízení. Byl to velice milý zážitek. Byl jsem v roli hosta, který může pomoci a přitom je mu dovoleno sdílet prostředí s člověkem, který má v životě své tabu. Garáž byl vybavená nadmíru dobře. Elektrika, elektrický ohřívač, kamna na dřevo, světla, stolek, postel, skříň a nouzová toaleta. Garáž byla situovaná na jižní stanu, takže jsem si říkal, že v létě je to poklad – což můj hostitel nekomentoval /je to vlastně hloupost/. Zima je ovšem období, která všechno ovdoví – pole o klasy, stromy o listí, a cihly o sucho. Takže jsem se nutně zprvu zhrozil, vždyt i vlhkost garáže nelze popřít. Nic méně jsem věděl, že si rychle přivyknu a za chvíli si nebudu na nevlídnost prostředí stěžovat. To se také stalo. Při první kávě. Zázrak první kávy – v prostředí vychladla během 3 minut - při 4 stupních v garáži, jak mne můj hostitel seznámil – později se dá garáž vydýchat a při 8 stupních se dá již běžně žít. Moje prsty později opravdu pookřály. Dalo se i sedět. Oprava se zdařila. Přesto se mi nepodařilo získat interviu. Během návštěvy jsem pokusil nadhodit téma o vedení publikačního blogu, ale to můj hostitel buď nepochopil, nebo přešel. Je jisté, že je mnoho důvodů nehovořit. Jsou i důležitější témata, publikace mu nezajistí přátelé. Opravdové přátelství se rodí, vzniká na základě toho, kdo jej tvoří.
reagovat

R e a k c e : Charli
V zimě 2015 jsem navštívil bývalého muže bez domova. Také má již byt, bydlí v něm 4 roky. Jelikož je na invalidním důchodě, musí hledat smysluplné využívání volného času. Není to pro něho jednoduché. Ráno vstane a jde ven, účastní se dění ve společnosti. Sám nevím, jak to dělá - já bych to nevydržel. Byt má horší - 2 kategorie. Ale prostorově na hvězdičku. Vzhledem k tomu, že žije sám, nemá to jednoduché. Možná proto našel přítele, kterého vzal do podnájmu - legitimně... (09/2016)

R e a k c e : Charli
Lidé bez domova, kteří naleznou byt, jsou trochu nevyzpytatelní. Nedávno jsem navštívil takového člověka, který v bytě bydlí. Stále si kladu otázku nad tím, jak byt využívá. Velmi si přeji, aby to zvládl.... (09/2016)

R e a k c e : Charli
Tak dotyčný na druhé pozici již o bydlení přišel. Vydržel cca 4 až 5 let. .. (10/2016)